O Mlyne

Vitajte na stránkach rodinnej reštaurácie Mlyn u Anastázie. Mlyn sa nachádza 5 km od Nitry v malebnej dedinke Pohranice na brehu nezamŕzajúceho jazierka plného rýb a kačiek.
mlyn-sucasnost
Reštaurácia si Vás získa príjemným prostredím, eleganciou a skvelým vybavením.
Jedinečná atmosféra a svetlo sviečok Vás vnoria do priestoru, kde akoby zastal čas a Vy máte možnosť vypnúť myšlienky a zrelaxovať tak ducha i telo.
Samozrejmosťou je ústretový personál, ktorý je pripravený plniť Vaše želania.
Týždenník TREND o nás napísal : „ chýr o dobrej kuchyni a neopakovateľnej atmosfére Mlynu Anastázia v Pohraniciach neďaleko Nitry už dávnejšie prekročil hranice okresu“.
Mlyn je ideálnym miestom pre usporiadanie rodinnej oslavy, uzatvorenej spoločnosti, svadby či akejkoľvek inej spoločenskej udalosti a firemných večierkov či recepcií.K dispozícii máme:

 • hlavná sála 96 hostí
 • salónik nad vodou 20 hostí
 • zimná záhrada 30 hostí
 • v letnej sezónne celková kapacita záhrady 80 hostí
 • detská terasa

Historia

V mladšej chotárskej listine kráľa Kálmána z roku 1113 je obec Pohranice zapísaná pod menom Pagran. Obec je chýrna svojím vinohradníctvom, ktoré sa tu spomína už v roku 1075, čo je druhá najstaršia zmienka o pestovaní viniča na Slovensku.
V strede obce je jazierko vyvierajúceho nezamŕzajúceho termálneho minerálneho prameňa. Jeho pramene Nagyharang (Veľký Zvon) a Kischarang (Malý Zvon) sú liečivé, prameň Korpásharang (Šupinatý Zvon) je teplý.Obec bola známa aj svojím mlynárstvom, o čom svedčí počet zaniknutých vodných mlynov. Mlynárstvo v obci okolo r. 1920 mal v rukách János Aujeszky, ktorý v strede obce postavil stupu na výrobu rastlinného oleja na brehu jazierka minerálnej vody. Neskôr budovu rozšíril a prebudoval na elektrický mlyn.

V marci v roku 2010 sa začala rozsiahla rekonštrukcia mlynu. Pôdorys budovy zostal zachovaný. Vnútorné priestory sa premenili na krásnu, elegantnú a zároveň útulnú reštauráciu. Majestátne hrubé múry mlynu dávajú jedinečný pocit oddychu a pohody. Výhľad na pokojnú hladinu jazierka plného rýb zaujme každého.

V našej rodinnej reštaurácii pre vás čapujeme pivko z malého rodinného pivovaru z Humpolca; BERNARD. Šoféri si môžu pochutiť na svetlom nealkoholickom čapovanom pivku.

mlyn-historia

Comments are closed.

 • trend-logo

  Týždenník Trend o nás napísal:

  "Chýr o dobrej kuchyni a neopakovateľnej atmosfére Mlynu Anastázia v Pohraniciach neďaleko Nitry už dávnejšie prekročil hranice okresu."

  Mlyn u Anastázie
  Pohranice 182 (mapa)

  + 421 (0) 37/ 787 12 89 info@mlynuanastazie.sk
  GPS:
  N 48° 19.913'
  E 018° 10.883'

  Navigačné systémy Vás budú viesť po starej ceste smerom na Malantu. Pokračujte ďalej rovno a odbočte až na križovatke, keď zbadáte modrú tabuľu Pohranice.

  Pre overenie, či sme práve otvorení, kliknite na náš Facebook.

  dni piatky a soboty si prosím overte na 037 787 12 89 či je reštaurácia otvorená, či nie je uzavretá spoločnosť
  v prípade záujmu po dohode radi zostaneme dlhšie, v dni pondelok, utorok a streda radi pre vás pripravíme oslavu od počtu cca 40 hostí.

  Informácie o aktuálnom dianí a uzavretých spoločnostiach nájdete na našom Facebooku.