Desatoro svadobného hosťa

27 januára, 2014 / by admin

1) Odpovedzte na pozvánku (Ak na pozvánke nie je uvedený počet hostí, overte si, pre koľko hostí je vystavená, potvrďte svoju účasť a nahláste deti, prípadné alergie alebo vegetariánstvo )
2) Príďte včas
3) Vypnite si mobil alebo si vypnite zvonenie počas celej svadby
4) Svadobné dary ( v dnešnej dobe býva na pozvánke uvedené, že mladomanželia si zvolili finančný dar miesto vecných darov, jednu ružičku miesto kytičky – rešpektujte ich želanie )
5) Dodržte dress code ( Páni by mali mať vždy oblek a dámy minimálne kostým alebo šaty. Do popredia sa dostávajú tematické svadby, ak ste dostali nejaké inštrukcie ohľadom štýlu, farby oblečenia alebo doplnkov, tie jednoznačne dodržte )
6) Neoblečte si bielu – špeciálne to platí pre dámy ( Nepísaným svadobným pravidlom je, že v bielom je len nevesta. Toto pravidlo sa vzťahuje aj na farbu Champagne a podobné odtiene)
7) Užite si svadobnú veselicu ( Viete z čoho má manželský pár najväčšie obavy? Že sa hostia budú nudiť. Neseďte preto celý večer a užite si párty na tanečnom parkete, pokiaľ je to možné )
8) Dajte pozor na mieru alkoholu – stredobodom pozornosti má byť nevesta so ženíchom
9) Pokiaľ je k dispozícií kniha hostí alebo strom šťastia – zapíšte sa ( Možno si myslíte, že je to maličkosť, ale Váš podpis alebo odkaz si mladomanželia budú čítať a pamätať navždy )
10) Zbytočne nezdržiavajte nevestu so ženíchom ( Nech ste akokoľvek dobrí priatelia, vo svadobný deň sa nevesta a žení musia venovať nielen jeden druhému, ale tiež baviť hostí, ktorých je často dosť veľa)

Comments are closed.

 • trend-logo

  Týždenník Trend o nás napísal:

  "Chýr o dobrej kuchyni a neopakovateľnej atmosfére Mlynu Anastázia v Pohraniciach neďaleko Nitry už dávnejšie prekročil hranice okresu."

  Mlyn u Anastázie
  Pohranice 182 (mapa)

  + 421 (0) 37/ 787 12 89 info@mlynuanastazie.sk
  GPS:
  N 48° 19.913'
  E 018° 10.883'

  Navigačné systémy Vás budú viesť po starej ceste smerom na Malantu. Pokračujte ďalej rovno a odbočte až na križovatke, keď zbadáte modrú tabuľu Pohranice.

  Pre overenie, či sme práve otvorení, kliknite na náš Facebook.

  dni piatky a soboty si prosím overte na 037 787 12 89 či je reštaurácia otvorená, či nie je uzavretá spoločnosť
  v prípade záujmu po dohode radi zostaneme dlhšie, v dni pondelok, utorok a streda radi pre vás pripravíme oslavu od počtu cca 40 hostí.

  Informácie o aktuálnom dianí a uzavretých spoločnostiach nájdete na našom Facebooku.